Seksualnośc w islamie

TAGI: ciekawostki
piękna kobieta
Choć nie pokazuje za wiele, widać, że jest piękna

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają sprawy seksu wśród muzułmanów? Z pewnością słyszeliście o przyzwoleniu poligamii i o dość niskim statusie kobiet, no i o haremach.

Co na to Koran?
Otóż w jego myśl, stosunek seksualny jest dobrym, religijnym czynem. Jednak zastrzega się, iż należy wystrzegać się współżycia poza legalnym związkiem. Określono także przepis, w którym mowa, że mężczyzna nie może dotykać drugiego mężczyzny od kolan do pępka.

Co z tą poligamią?
Rzeczywiście, jest ona dozwolona, ale ilość żon mężczyzny zależy od jego możliwości finansowych. To znaczy, że jeśli jest w stanie utrzymać więcej niż jedną kobietę, może wtedy zawrzeć kolejne małżeństwo. Co ciekawe, pogląd ten wywodzi się z pewnego założenia idealnego. Otóż w chrześcijaństwie niejako ideałem (który trudno osiągnąć) jest celibat, natomiast ustępstwem od niego, które jest akceptowane jest monogamia. W islamie zaś takim ideałem jest monogamia, a poligamia jest ustępstwem w stosunku do niego.

Haremy
Rzeczywiście, swego czasu były popularnymi instytucjami wśród zamożnych wyznawców islamu. Mogły w nim mieszkać jedynie kobiety i dzieci. Strzegli ich eunuchowie. Jednak życie w nich nie było rajem... Mężczyzna zwykle miał swoją ulubioną partnerkę, czasem więcej niż jedną, jednak z czasem jego możliwości do współżycia spadały i z tych względów część kobiet była skazana na celibat. Niektóre stawały się lesbijkami, inne zaś nimfomankami.

Na koniec
Kultura islamu wydaje się być bardziej bogata i liberalna pod względem seksualności w porównaniu do kultury judeochrześcijańskiej. Jednak czy chcielibyście się zamienić? Jaki jest wasz stosunek do Panujących tam zwyczajów? Może macie jakieś doświadczenia z tym związane? A może jakieś refleksje?

TAGI: ciekawostki