Seks w ciąży? Ależ tak!

sex w ciąży
Seks w ciąży moze być wspaniałym doznaniem

Czy seks podczas ciąży może być niebezpieczny? Oczywiście. Tak jak przechodzenie przez ulice, jazda samochodem czy wycieczka w góry. To znaczy, że przy zachowaniu pewnych zasad można się nim cieszyć nawet jeśli partnerka jest w ciąży. Mało tego! 9 miesięcy bez myślenia o antykoncepcji lub owulacji i przerw menstruacyjnych. Może to być okres Waszych najfajniejszych doświadczeń seksualnych.

Jednak na wstępie zaznaczę, iż na początku warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Mimo tego, iż w większości przypadków nie ma medycznych wskazań do abstynencji seksualnej, jednak różne problemy związane z ciążą mogą wykluczyć tę formę aktywności na pewien czas, dlatego dla bezpieczeństwa dziecka i partnerki naprawdę warto to zrobić. Nawet kilkakrotnie w zależności od stopnia zaawansowania ciąży.

Co ciekawe, kobiece genitalia w czasie ciąży są znacznie bardziej ukrwione i obrzmiałe niż zazwyczaj. Może to prowadzić do zwiększonego odczuwania doznań erotycznych. Wiele kobiet twierdzi, że "ciążowe orgazmy" są mocniejsze i dłuższe. Także piersi stają się nabrzmiałe i tkliwe - niektórym kobietom będzie więc sprawiać przyjemność dotykanie sutków i piersi, gdy inne nie będą mogły znieść najlżejszego nawet muśnięcia. W późniejszej fazie ciąży podczas stosunku z piersi może zacząć wyciekać mleko.

Wiele par wzbrania się przed seksem w ciąży ze względu na obawę przed uszkodzeniem płodu. W prawidłowo przebiegającej ciąży stosunek nie jest niebezpieczny. Dziecko jest chronione przez wody płodowe i żart o pukaniu w głowę penisem z pewnością jest tylko mitem.

Rosnący brzuch utrudnia stosowanie niektórych pozycji seksualnych, dlatego będziecie zapewne korzystać z pozycji takich jak boczna (na łyżeczki), od tyłu (ale nie leżąc na brzuchu, tylko tzw. "kolankowo-łokciowa"), z kobietą na górze, z kobietą leżącą na plecach i mężczyzną na boku. Musicie poeksperymentować, która pozycja sprawi wam najwięcej przyjemności.

Seks oralny w ciąży może także różnić się nieco od tego, co znaliście dotychczas. W tym czasie często zmienia się zapach i smak kobiety, więc niektórym mężczyznom może to nie odpowiadać (lub wręcz przeciwnie - może ich bardzo podniecać). Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by ciężarna kobieta obdarowywała oralnymi pieszczotami swojego partnera. Także życzę wam wielu miłych doznań :) A może macie jakieś doświadczenia w tej materii, którymi moglibyście się z nami podzielić?