aktualny temat:

Aktywność seksualna

Aktywność seksualna
Jaka pora jest dobra na seks?

Nie jest tajemnicą, że seks uprawiać można o każdej porze dnia i nocy. Jednak zaskoczeniem nie powinno być stwierdzenie, że da się wyróżnić części dnia, w których statystycznie aktywność seksualna jest częstsza niż w innych. Spontanicznie nasuwa się odpowiedź, że współżycie najczęściej ma miejsce w nocy, ale czy jest tak na pewno?

Dzień czy noc?
Statystycznie na prowadzenie wysuwa się noc, jednak odpowiedź nie jest wcale tak oczywista jakby mogło się niektórym wydawać. Bowiem ranki również cieszą się dużą popularnością. Wieczory swoją popularność zawdzięczają zapewne trybowi życia, jaki prowadzi większość osób, tj. rano wstają do pracy i nie mają w zasadzie okazji, aby dać wyraz swojej chuci i siłą rzeczy seks przesuwa się na wieczór, kiedy partnerzy mają czas i odpowiednie warunki, aby dać wyraz swemu pożądaniu. Jednakże ranki również plasują się w czołówce. Ma to dość logiczne uzasadnienie, ponieważ mężczyźni rano odczuwają zrost podniecenia, a także miejsce ma ich poranna erekcja świadcząca o tym, iż ich „maszyneria” działa prawidłowo, także czemu tego nie wykorzystać. Również płeć ma tutaj znaczenie, ponieważ statystycznie częściej kobiety preferują wieczorne współżycie, mężczyźni zaś inicjują to poranne.
Co ma wpływ
Jednak na dobowy rytm współżycia wpływ ma wiele różnorodnych czynników. Przykładowo, w krajach, gdzie klimat jest gorący częściej spotyka się współżycie w późnych godzinach nocnych. Także pora na seks zależy nie tylko od chęci, ale też od czynników biologicznych, psychicznych, społecznych i kulturowych. Poza tym znaczenie maja takie cechy osoby jak: nieśmiałość, pewność siebie, zadowolenie ze swojego ciała czy nawet poczucie winy z racji współżycia. Osoby cierpiące na różnego rodzaju kompleksy mogą preferować noce i wieczory z powodu chęci ukrycia własnych niedoskonałości. Natomiast osoby o przeciwnym nastawieniu będą chętnie uprawiały seks w dzień i oglądały siebie i swojego partnera (zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę dodatkowe bodźce podniecające związane z wrażeniami wzrokowymi). Jest też grupa osób, która ceni sobie odpowiedni nastrój przed stosunkiem, a ten zwykle łatwiej jest zbudować wieczorem, stąd też ich aktywność skupia się w późniejszych godzinach doby. Za rankami zaś mogą optować osoby cierpiące na problemy z erekcją, bowiem wtedy łatwiej jest im je przezwyciężyć.

Podsumowując
Strach pomyśleć, ile tego wszystkiego jest razem z nami w łóżku ;) Jednak należy unikać uogólnień i trzeba pamiętać, ze każdy jest inny oraz, że każda para ma prawo wypracować sobie swój własny, indywidualny cykl aktywności seksualnej i nie trzeba upatrywać się w tym żadnych ukrytych motywów. Być może po prostu tak jest fajniej, a przecież to ma kolosalne znaczeni :) A Wy, jakie pory doby preferujecie na rozkwit waszej aktywności seksualnej?