Czego pragną kobiety

Czego pragną kobiety
Czy kobieta marzy o seksie z dwoma mężczyznami?

Tytuł artykułu brzmi dość Hollywoodzko i prawdą jest, że nakręcono nawet film o takim tytule. Główny bohater tego filmu (w którego wcielił się Mel Gibson) zyskuje nadprzyrodzoną umiejętność słyszenia myśli kobiet, dzięki czemu umie spełniać ich pragnienia. Ale nie jeden film poruszał już tę tematykę i nie tym będziemy się zajmować, bowiem jak na razie nie znany jest sposób, aby bez rozmowy odczytać pragnienia Pań.

Przypadkowy seks
Tego akurat kobieta nie pragnie. A przynajmniej ta statystyczna. Badania bowiem dowodzą, iż jedynie dla 43% kobiet najważniejszy jest seks sam w sobie (dla porównania u mężczyzn ten wskaźnik osiągnął wartość 70%). Kobietom seks służy przede wszystkim budowaniu więzi, a przyjemność jest niejako pojmowana wtórnie. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn, to przyjemność pełni dla nich ważna rolę.

Domowe ognisko
Wydawałoby się, że o to chodzi naszym Paniom. Usidlić mężczyznę i wtedy mieć go już tylko dla siebie. Jednak możemy się nieco zdziwić. Ponieważ Ester Perel – terapeutka małżeństw – twierdzi, iż domowe zacisze raczej osłabia niż buduje pożądanie. Również trwanie w związku małżeńskim nie sprzyja wzrostowi podniecenia. Prawda jest, iż kobiety dbają o związki, ale nie musi to oznaczać, iż związki je podniecają. Wygląda więc na to, że kobiety potrzebują nieco dreszczyku i tego co niespodziewane i niecodzienne.


A co z tymi uczuciami?
To akurat jest prawdą. Kobietom zależy na wzajemnej bliskości, cieple, poczuciu wspólnoty i emocjonalnym bezpieczeństwie. Służy to budowaniu relacji i silnego związku. Oczywiście nie każdy mężczyzna, który to zapewni stanie się od razu obiektem westchnień danej Pani, bo do tego potrzebny jest jeszcze komponent pożądania, ale z pewnością są to istotne elementy.

Czytanie w myślach
Wielu mężczyznom może się też wydawać, że kobiety pragną tego, aby ich partner czytał im w myślach. Oczywiście nie jest to możliwe, ale wraz z długością trwania związku łatwiej jest spełniać pewne oczekiwania, ponieważ lepiej zna się swoją partnerkę. Jednak nic nie zastąpi prawidłowej komunikacji. Jeśli będzie potrafili kulturalnie dyskutować o swoich oczekiwaniach, marzeniach czy wątpliwościach to z pewnością wpłynie to pozytywnie również na Wasze życie seksualne. A jakie są Wasze doświadczenia w spełnianiu Marzen kobiet? Wiecie już czego one naprawdę pragną?