Sztuka całowania

Francuski pocałunek
Pocałunek to przyjemność dla dwojga

Chyba każdy się kiedyś całował, a na pewno już był całowany. W końcu nasze mamy, aby wyrazić swoje przywiązanie całowały nas chociażby po urodzeniu, później zaś wszelkiego rodzaju ciotki przy nadarzającej się sposobności również nie szczędziłynam tych przyjemności. Jednak dajmy spokój rodzinie i zajmijmy się nieco przyjemniejszym aspektem pocałunków :)

Co to takiego?
Z pocałunkiem mamy do czynienia w sytuacji, gdy swoimi ustami dotykamy ust lub też innej części ciała, drugiego człowieka. Pocałować możemy też rzecz. Zwykle jest on znakiem miłości, przywiązania, szacunku a nawet pożądania seksualnego. Może też pojawiać się w momencie powitania lub pożegnania. W niektórych kulturach całowanie się jest jednoznacznie czynnością intymna i kulturalne osoby nie robią tego publicznie (np. Indie). Natomiast w naszym kręgu kulturowym publiczne całowanie się nie jest niczym zdrożnym.

Czemu służy?
Pocałunek wielu paniom jest konieczny do odczucia podniecenia. Niektóre kobiety są też w stanie osiągnąć orgazm dzięki pocałunkom. Służy on im głównie do okazywania uczuć i przywiązania. Mężczyźni zwykle uciekają się do pocałunku w celu wyrażenie swojego zainteresowana kobietą i chęci odbycia z nią stosunku seksualnego.
Rodzaje pocałunków
Całować można w różny sposób. Mogą to być nic nieznaczące muśnięcia, lekkie całusy w usta, kulturalne pocałunki w rękę, pożegnalne buziaki w policzek, opiekuńcze całusy w czoło, czy też te najbardziej namiętne, głębokie francuskie pocałunki...

Po francusku
Pocałunek francuski, nazywany też pocałunkiem z języczkiem, jest najbardziej seksualną, namiętną i intymną formą całowania. Polega on na tym, iż partnerzy wzajemnie dotykają swoich ust, języka i wewnętrznej strony warg. Stykają się swoimi ustami i pieszczą się językami. Pocałunek francuski zwykle jest zarezerwowany dla osób będących w romantycznej relacji emocjonalnej z drugą osobą. W jego trakcie dochodzi do wymiany śliny między partnerami.  Często bywa elementem gry wstępnej, a nierzadko ma miejsce podczas samego stosunku. Dzięki niemu wzrasta poziom tzw. hormonów szczęścia w naszym organizmie, przez co oczywiście czujemy się lepiej :)

Warto całować?
Pocałunek to poza czynnością poprawiająca samopoczucie i pozwalająca stracić kilka kalorii (tak, tak, przy całowaniu również spala się kalorie) niezawodna metoda do odnalezienia księżniczki ;) Ja uważam, zatem, iż warto się jest całować :) A jakie jest Wasze zdanie? Lubicie się całować?