Seks tantryczny

tantric love
Ważna jest więź

Wiele się o nim mówi ostatnio i wydaje się, że chyba staje się coraz modniejszy. Seks tantryczny, bo o nim mowa, ma zapewnić kochankom niezapomniane doznania. Jednak, czy bez wytrysku mężczyzna może czuć się zaspokojony? Czy taka przyjemność to naprawdę przyjemność? Trenerzy tantry zapewniają, że tak!

Święty rytuał
Seks tantryczny wpisany jest w filozofię hinduizmu. Bowiem spotykamy się tutaj z wierzeniem, iż podczas seksu boskich małżonków Śiwy i Śakti dochodzi do ponownego złączenia się przeciwstawnych energii. Z tego wypływa nauka, iż seksualność jest narzędziem służącym duchowemu oświeceniu, a seks staje się świętym rytuałem.

Wielokrotny orgazm
Z pewnością ten termin nie jest Wam obcy, ale nowością może okazać się fakt, iż zdolność do przeżywania wielokrotnych orgazmów nie jest jedynie domeną kobiet. Tantrycy twierdzą, że również mężczyzna jest do tego zdolny, a seksuolodzy, przywołując zjawisko wielokrotnych wytrysków, orgazmu wstecznego, czy też orgazmu bez ejakulacji, zdają się to potwierdzać.

Kilka wskazówek
•    Nie nastawiajcie się na orgazm, czy inne popisy. Bądźcie ze sobą blisko i cieszcie się tym.
•    Pracujcie nad szczerą i otwarta komunikacją.
•    Ćwiczcie mięśnie Kegla.
•    Trening czyni mistrza, a nabycie każdej umiejętności wymaga czasu, także bądźcie cierpliwi.
•    Starajcie się mieć otwarte oczy w trakcie stosunku.

Nie sam seks
Tak jak już było wspominane, tantra jest elementem filozofii hinduizmu, a co za tym idzie nie chodzi w niej o sam seks. Biegłość w tej sztuce, poza wzmocnieniem doznań seksualnych, ma służyć pogłębianiu bliskości, poprawie komunikacji, budowie większego zaufania, a nawet przeżyciu doznań duchowych. A czy Wy próbowaliście już tego kiedyś? A może praktykujecie seks tantryczny? Jakie macie doświadczenia z tym związane?